Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMoU - Wrocławski Park Technologiczny i Pardis Technology Park (Iran)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-07-09 15:15:26
mou, wrocławski park technologiczny, pardis technology park, iran, inotex, 2018, innovative technologies exhibition, teheran, nanotechnologia, biotechnologia, robotyka, it/ict, współpraca, zagraniczne biuro handlowe w teheranie, zbh teheran, polska agencja inwestycji i handlu, paih

W sobotę 7 lipca 2018 r. delegacja Wrocławskiego Parku Technologicznego podpisała MoU z Pardis Technology Park w Iranie. Podpisanie dokumentu odbyło się podczas wystawy INOTEX 2018 (Innovative Technologies Exhibition), organizowanej od 6 lat przez Park Technologiczny Pardis pod Teheranem.

Pardis Technology Park jest największym i najstarszym parkiem technologicznym w Iranie, działającym z ramienia Urzędu Wiceprezydenta Islamskiej Republiki Iranu w dziedzinie nanotechnologii, biotechnologii, robotyki, laboratoryjnej oraz IT / ICT.

 

 

Podpisanie powyższego MoU jest pozytywnym sygnałem dla rozwoju współpracy Pardis z Polską - współpracy, która rozpoczęła się w I połowie 2017 roku, kiedy to Pardis nawiązał korespondencję z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Następnie, w grudniu 2017 roku, przy wsparciu Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Teheranie Dyrektor Pardis Technology Park/INOTEX odwiedził Wrocławski Park Technologiczny (WPT) w celu omówienia ram potencjalnej kooperacji i planów Pardis dot. otwarcia przedstawicielstwa na Europę Centralną i Wschodnią w Polsce.

 

 

Delegację WPT w Iranie reprezentowali:

  • Pan Marek Winkowski, Wiceprezes Zarządu WPT;
  • Pani Sylwia Wójtowicz, Dyrektor ds. Komercjalizacji i Rozwoju;
  • Pan Bartłomiej Ostrowski, Pełnomocnik ds. Współpracy Międzynarodowej.

 

Podczas rozmów i spotkań delegacji WPT w Iranie w dniach 5-8 lipca br., obie strony podkreślały potencjał i możliwości, jakie niesie za sobą współpraca między parkami.

 

Mamy nadzieję na dalszy, owocny rozwój relacji między stronami.